Семінар «Біотехнології в аграрному секторі: міжнародний досвід державного регулювання та розвитку ринків» (19.09.2023)

19 вересня науковці Інституту: доктор с.-г. наук – Сергієнко О.В., кандидати с.-г. наук: Баштан Н.О., Мірошніченко Т.М. та аспірант Баштан В.Б. брали участь у семінарі «Біотехнології в аграрному секторі: міжнародний досвід державного регулювання та розвитку ринків», який було організовано Інститутом Сільського Господарства та Харчових Технологій (США) та Аграрним Дорадчим Центром BRIDGES (Україна).

На заході спікерами виступили науковці-експерти в галузі біотехнологій та регуляторної політики із закордону: професор Andrew Roberts з США, який розкрив питання появи ГМО, редагування геномів, визначення мутацій та їх стабільності, регулювання регламенту для ГМО щодо екології та безпеки продуктів харчування; доктор Stuart Smyth з Канади, який розкрив питання впливу таких інновацій на сільське господарство, переваги та втрати від їх впровадження, шляхи їх комерціалізації, оцінці ризиків ГМО, підвищення урожайності сільськогосподарських культур в умовах змін клімату шляхом створення нових генотипів на основі редагування геному з метою підвищення ефективності використання вологи, підвищення стійкості рослин до хвороб, покращення хімічного складу продукції, збільшення у продукції антиоксидантів (томат, пшениця, персики та ін.; доктор Monica Garcia Alonso яка висвітлила питання регулювання біотехнології в Євросоюзі, регулювання редагування геному в ЄС, висвітлила питання щодо використання методів мутагенезу, застосування новітніх геномних технік, акцентувала увагу на вироблені певного регуляторного підходу та нагляду за ГМО рослинами, встановлення їх категорії за класифікацією, проведення оцінки їх ризику, проведення їх відповідного маркування, моніторингу та комерціалізації.

В семінарі прийняли участь науковці з установ НААН, закладів вищої освіти МОН України, представники українських аграрних асоціацій, лідери громадської думки, представники фермерських господарств та інших організацій. Семінар дав чудову можливість дізнатися більше про застосування сучасних біотехнологій в аграрному секторі, отримати краще розуміння правового регулювання використання біотехнологій в сільському господарстві, включаючи нормативно-правову базу ЄС та США, що дозволить краще підготуватися до нещодавніх та майбутніх нормативних змін у сфері застосування біотехнологій в Україні.