ANALYTICAL MEASUREMENTS AND PRODUCT QUALITY

Лєдовська Г.П.
Барсукова В.Є.

 

Група масових аналізів була створена в 1967 р. для сприяння науковцям інституту у виконанні дослідних робіт з питань оцінки хімічного складу овочевих і баштанних видів рослин, агрохімічних показників грунту. Першою завідувачкою з часу створення і до 1994 р. була Лєдовська Галина Прокопівна, к.с.-г.н., з 2000 р. – Барсукова Валентина Єгорівна, к.с.-г.н.

В групі працювали Цибульник В.О., Могильна М.В., Шатохіна С.Ф., Барсукова В.Є, Мовіна О.М., Немашкало, Л.М., Коваленко Т.І., Надточій Л.Ю. Для оцінки колекційного та селекційного матеріалу модифіковано хімічні методи, які направлено на вивчення та добір вихідного матеріалу з високими біохімічними показниками з профілактично-лікувальними властивостями. Удосконалено методи прискореної оцінки хімічного складу коренеплодів морква та буряка столового і плодів томата.

На сьогодні дослідження проводяться у напрямку поліпшення та стабілізації вітамінних компонентів у продуктивній частині сортів і гібридів F1 овочевих рослин, а також виявленням джерел з високим вмістом біологічно активних речовин – β-каротину, бетаніну, водорозчинного пектину і протопектину і низьким вмістом клітковини плодів баклажана, перцю солодкого і коренеплодів моркви та буряка столового для селекції та реєстрації  в Національному центрі генетичних ресурсів рослин України.

Щорічно проводиться оцінка хімічного складу продуктивної частини овочевих рослин у 4000 сортозразків, понад 20 культурах за 23 компонентами хімічного складу, агрохімічну оцінку поживного складу грунту – в 300 зразках за 11 показниками.

Основні напрями робіт: підвищення загального рівня метрологічного забезпечення науково-дослідних робіт; реалізація єдиної технічної політики у сфері метрології та сертифікації; підготування до атестації методик виконання вимірювань.