MECHANIZATION
|
Відділ технології та механізації інституту був створений у 1948 р. Очолював його кандидат технічних наук Караневський А.М. У період з 1948 по 1951 р. були розроблені пристрої до зернових молотарок для виділення насіння. Механізатором Удянським М.С. була переобладнана зернова молотарка БФМ-34.
Одним з найстаріших селекціонерів Чернетченком Г.С. створено машину для виділення насіння кавунів. Кузьміним В.М. було розроблено селекційну томатну тертушку.
З 1952 по 1958 р. колективом співробітників відділу (Лисовенко О.І., Дзюба В.І., Кузьмін В.М.) створено новий висівний апарат та пристрої до розсадосадильних машин і овочевих сівалок.
В 1957−1960 рр. співробітники відділу механізації Дзюба В.І., Жидко В.Л., Кузьмін В.М. виготовили експериментальні зразки робочих органів для підкопування коренеклубнеплодів і дослідної машини для висаджування маточних рослин столових коренеплодів.
Починаючи з 1960 р. співробітниками відділу Кузьміним В.М., Ластовенко В.А., Фоменко Ю.Д. було створено нові робочі органи і машини для збирання капусти. Проведені Кузьміним В.М., Гавриловим М.Ю., Ополоніним О.В., Красько Т.Ю. досліди враховані при створенні картоплезбиральної машини КПХ-2.
Велику роботу було проведено в напрямку розробки навісних платформ ПНСШ-12, ПНСШ-12А до тракторів Т-16 і Т-25 та КУП-2500 до трактора класу 1,4 ТС.
Під керівництвом завідуючого лабораторії Кузьміна В.М. співробітниками Тереховим В.Т., Самохіним О.Г., Родик В.П., Яковенко Т.А. створено експериментальні зразки машин для збирання цибулі сіянки – КЛС-1,4, цибулезбиральна машина КПХ-2К, у 1975−1977 рр. – комбайн ЛУК-3.
Значний вклад у розробку експериментальної машини для збирання моркви в період з 1980−1988 рр. внесено співробітниками лабораторії Кузьміним В.М., Заполіним В.М., Самохіним О.Г., Протасовою Л.О., Листопад Д.Н.. За цей період розроблено стаціонарне устаткування для відокремлення редиски від землі та рослинних решток ГС-1,5 – гідросепаратор, експериментальний зразок збиральної машини підвищеної продуктивності для цибулі-ріпки і збирання редиски – ЛКЕ-1,4.
В 1988−1990 рр. співробітниками лабораторії (Заполін В.М., Пілюгін А.Д., Ящук А.І. та ін.) був розроблений пристрій для укладання мульчуючого матеріалу, а в 1991 р. спільно з лабораторією захищеного ґрунту розробили напівавтоматичну машину для заповнення поліетиленових пакетів і контейнер для їх зберігання (Ящук А.І., Родик К.В., Листопад Д.Н., Рябухін П.О.).
У 1990−1995 рр. під керівництвом кандидата біологічних наук Бондаренка Г.Л. співробітниками лабораторії (Ящук А.І., Листопад Д.Н., Заполін В.М., Пілюгін А.Д., Яценко В.О., Ушакова Г.І., Рябухін П.О., Родик К.В., Маркова О.Є., Муравйова О.М., Чернов С.М.) розроблено касетну технологію виробництва овочевих і баштанних рослин та комплекс машин для її реалізації.
У 1998 р. розроблено і виготовлено експериментальний зразок гідросівалки для висіву пророщеного насіння овочевих рослин (автори: Ольховський М.Ф. та ін.).
У 2001 році було виготовлено робочий орган для орієнтованого висаджування маточників цибулі. У 2002 р. Ольховським М.Ф. та Заполіним В.М. виготовлено експериментальний зразок ручної сівалки.
Співробітниками лабораторії за різні періоди отримано 12 авторських свідоцтв СРСР та 11 патентів України на винаходи та корисну модель.