Інститут овочівництва і баштанництва НААН

Institute of Vegetable and Melon NAAS

Засідання Вченої ради присвячене 75 річчю з дня заснування Інституту та Дню науки

19 травня в Інституті овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України відбулося засідання Вченої ради присвячене 75 річчю з дня заснування Інституту та Дню науки, який в цьому році святкується 21 травня 2022 р.

У цей складний для України час від кожного з нас залежить ПЕРЕМОГА та найшвидше ВІДНОВЛЕННЯ та подальше ПРОЦВІТАННЯ РІДНОЇ КРАЇНИ. В цьому напрямку співробітники Інституту роблять все можливе для найбільш ефективного вирішення покладених на них завдань та обов’язків.

На засіданні Вченої ради Інституту директор, доктор с.-г. наук Олександр КУЦ нагадав  історичні віхи за час існування Інституту – з 18 січня 1947 року, його здобутки і надбання, відзначив усіх науковців, які зробили свій внесок у розвиток аграрної науки України і тих, які зараз, у скрутний для Країни час, продовжують примножувати її наукову спадщину. Ним акцентовано, що саме сьогодні питання продовольчої безпеки, як ніколи, є актуальним  в час воєнної агресії з боку країни агресора – рф. Саме аграрна галузь має допомогти створити сприятливі умови для життя і діяльності народу України  і всього мирного населення Світу.

На засіданні також були підведені підсумки наукової діяльності колективу за 2021 рік. Визначено рейтинг наукової діяльності підрозділів і наукових працівників Інституту, підсумки якого були відображені в наказі установи до Дня науки 2022, так:

  1. За високі показники наукової діяльності у 2021 році в номінації «Лабораторія року» нагороджені грамотами такі підрозділи Інституту:

– перше місце – лабораторія селекції пасльонових і гарбузових культур, завідувач – кандидат с.-г. наук Крутько Роман Васильович;

– друге місце:

– лабораторія адаптивного овочівництва, зберігання та стандартизації, завідувач – кандидат с.-г. наук Щербина Сергій Олександрович;

– лабораторія генетики. генетичних ресурсів і біотехнології, завідувач – доктор с.-г. наук Івченко Тетяна Володимирівна;

– третє місце – лабораторія інноваційно-інвестиційного розвитку овочевого ринку та інтелектуальної власності, завідувач – кандидат с.-г. наук Могильна Олена Миколаївна.

  1. За вагомі особисті досягнення з популяризації науки в суспільство і створення наукової інноваційної продукції нагороджено грамотами таких наукових співробітників:

– в номінації «Вчений року» - ученого секретаря доктора с.-г. наук Сергієнко Оксану Володимирівну;

– в номінації «Письменник року» -– старшого наукового співробітника лабораторії адаптивного овочівництва, зберігання і стандартизації кандидата с.-г. наук Мельника Олексія Володимировича;

– в номінації «Молодий вчений року» – молодшого наукового співробітника лабораторії селекції пасльонових і гарбузових культур – Лінніка Захара Петровича.

На завершення директор Інституту Олександр КУЦ привітав колектив з професійним святом, побажав міцного здоров'я, цілеспрямованості, мужності, стійкості, успіху та нових наукових звершень та здобутків в ім’я УКРАЇНИ та ВІТЧИЗНЯНОЇ НАУКИ!

 СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!