Під час проведення стажування викладачі опанували новітні унікальні методики викладання навчальних дисциплін, набули досвіду викладацької діяльності, обмінялися корисною інформацією із зарубіжними колегами та розширили діапазон наукових зв’язків. За результатами 120 годинного онлайн-навчання кожному із викладачів Інституту було видано сертифікати про проходження науково-педагогічного стажування.
Дані сертифікати є документами, які підтверджують проходження стажування у науковій установі в країні, яка входить до Європейського Союзу, на здобуття звання доцента, професора і старшого дослідника відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 р. № 656 “Деякі питання реалізації статті 54 Закону України “Про вищу освіту” (зі змінами, внесеними згідно з Постановами Кабінету Міністрів України № 173 від 02.03.2016 р., № 308 від 25.04.2018), наказу Міністерства освіти і науки України від 14.01.2016 № 13 “Про затвердження Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам”.
1. VІI міжнародна науково-практична конференція «Овочівництво і баштанництво: історичні аспекти, сучасний стан, проблеми і перспективи розвитку»; дата проведення 9-10 березня 2021 р.;
2. V міжнародна науково-практична конференція «Основні, малопоширені і нетрадиційні види рослин – від вивчення до освоєння (сільськогосподарські і біологічні науки)»; дата проведення – 11 березня 2021 р.;
3. ІІI міжнародна науково-практична конференція «Аграрна наука і освіта: історичний екскурс, сучасна парадигма, стратегія розвитку»; дата проведення – 12 березня 2021 р.
В роботі конференцій взяли участь науковці із України, Казахстану, Азербайджану, Узбекистану, Росії, Білорусі, Молдови, Румунії, Таджикистану. Всього 254 доповіді. Доповіді були представлені на високому науковому і методичному рівні та всебічно охоплювали проблеми сучасного овочівництва і баштанництва, використання основних, нетрадиційних і рідкісних видів рослин різного напряму у наукових дослідженнях і господарсько-практичній діяльності, досягнення вчених з України і інших країн у різних галузях аграрної науки, стратегічні напрями і перспективи функціонування аграрної науки і освіти на перспективу, історичні аспекти науки і освіти; шляхи інноваційно-інвестиційного розвитку на майбутнє.
Івченко Т.В. виступила із доповідями щодо технологій вирощування перспективних нішевих культур (спаржа і батат) та особливостей використання посадкового матеріалу, отриманого за використання клонального мікророзмноження. Присутні на семінарі білоруські фермери виявили високу зацікавленість в отриманні інформації за даними темами і відмітили значний прогрес в Україні стосовно розвитку технологій органічного виробництва сільськогосподарської продукції.
В рамках закордонного візиту Івченко Т. В. також відвідала Мінський міський технопарк та республіканське науково-виробниче підприємство «Институт овощеводства» НАН Білорусі, де уклала угоду про творче співробітництво і обговорила із директором РУП «Институт овощеводства» А. І. Чайковським програму спільних наукових досліджень.
В рамках програми активно обговорювався широкий спектр актуальних проблемних питань рослинництва, ґрунтознавства, екології в освіті, науці та виробництві; стану та перспектив розвитку інноваційних технологій і технічних засобів в АПК; інновацій у ветеринарії для забезпечення продовольчої та біологічної безпеки; стійкого розвитку, раціонального використання земельних та лісових ресурсів; наукоміских технологій тваринництва як фактору стійкого розвитку галузі; глобальної економічної трансформації – виклику до інноваційного вирішення і перспективам розвитку економіко-правових питань в АПК; водної безпеки в концепції стійкого розвитку в АПК та встановлювались шляхи їх вирішення. Окрема сесія Саміту була присвячена молодим вченим, аспірантам та докторантам «Аграрна наука майбутнього – наука молоді».