З 7 по 21 грудня 2020 року співробітники Інституту овочівництва і баштанництва НААН,доктора с.-г. наук, Куц Олександр Володимирович, Сергієнко Оксана Володимирівна і Кондратенко Сергій Іванович як викладачі навчальних дисциплін ОНП “Агрономія” брали участь у Вебінарі з підвищення кваліфікації на тему: “Використання в сучасній онлайн освіті можливостей хмарних сервісів на прикладі платформ GOOGLE MEET,GOOGLE CLASSROOM”. Організатором Вебінару був Науково-дослідний інститут Люблінського науково-технологічного парку (Польща) і Міжнародна фундація науковців та освітян (IESF). За результатами участі у роботі міжнародного Вебінару усі 3 викладача Інституту отримали відповідні сертифікати, які є документом, що підтверджують міжнародний досвід учасника та враховуються під час ліцензування та акредитації освітніх послуг Інституту овочівництва і баштанництва НААН.
1-3.09.2020
Аспірантка ІОБ НААН Шевченко С.В. ( 2 курс) взяла участь в ІІ Міжнародній сільськогосподарській, біологічній конференції 1-3 вересня 2020 р. в м. Еdirne, Туреччина з матеріалами тез на тему „ Ефективність різних систем удобрення батату в умовах Лісостепу України”
2020
В рамках міжнародного співробітництва Інститут овочівництва і баштанництва НААН співпрацює з науковими установами та виробничими фірмами відповідного профілю Великої Британії: Компанією «A. L. TOZER LTD» за темою: «Створення вихідного матеріалу кабачка (Cucurbitapepol.) із генами стійкості до вірусу жовтої мозаїки кабачка (ZYMV)». За тематикою договору передбачається вивчення адаптивного потенціалу колекції кабачка іноземного походження за комплексом господарсько-цінних ознак та проведення оцінки досліджених у польових умовах генотипів на присутність гена стійкості до вірусу жовтої мозаїки кабачка (ZYMV). У 2020 р. проведено дослідження з оцінки інтенсивності розвитку вірусу жовтої мозаїки кабачка (ZYMV) на колекційних зразках кабачка - 47 зразків походженням з Англії, Італії, Іспанії і США, з яких 27 ліній і 20 гібридів F1. Отримано дані щодо ступеню розвитку патогену на досліджуваних лініях і гібридах F1. За допомогою біоінформаційного методу визначено ступінь гомології гена еукаріотичного транскрипційного фактору eIF4E та рівень генетичної дивергенції у різних видів та родів рослин, споріднених до кабачка. Доведено генетичну близькість видів Cucurbita moschata і Cucurbita maxima, а також Momordica charantia, Citrullus lanatus, Cucumis sativus, Cucumis zeyherii і Cucumis melo до виду Cucurbita pepo. На основі референсної послідовності XM_023685756.1 розроблено дизайн праймерів до повного екзону та внутрішньоекзонної послідовності гена eIF4E, експресія якого у геномі кабачка забезпечує стійкість до вірусу ZYMV.
2020
Компанією «Global Plant Genetics LtD» за темою «Екологічне випробування сучасних гібридів спаржі в лівобережному Лісостепу України». За результатами звітного року сформовано інформаційну базу даних динаміки формування біометричних параметрів 23 гібридів спаржі іноземної селекції за їх вирощування на чорноземних ґрунтах Лісостепу України та за показником стійкості гібридів до ураження іржею.